Tanec ®

Co je to C-walk

6. května 2011 v 12:11 | wikipedia.org
C-walk je hip-hopový tanec, který patří do skupiny Street dance. Dělí se do třech skupin: Crip, Clown a Crown walk.
Prvním stylem C-walku byl Crip walk, který vznikl v Los angeles, pro tento původ je hlavním znakem West Coast. Nejprve jej začali tančit členové gangu Crips, proto Crip walk. Jako první člověk který představil Crip walk před televizními kamerami byl Ice-T, ale mezi nejznámější představitele patří Snoop Dogg (který byl pochopitelně členem Crips gangu) a Ice Cube jehož C-walk vidělo na serveru youtube.com několik miliónů lidí. Ze světa C-walkerů jsou nejznámější Crip walkeři: Iko, Yazzin, Erix, Aevin, GD, TripleH, Jin187 (Německo), Vegeta23 (Belgie), Hipsta (Dánsko), Birko (Litva), bohužel za USA nejsou moc známa jména walkerů.
Rozdíl Crip walku od ostatních stylů je v rychlosti (nejpomalejší styl C-walku), beatridingu (přesné propojení beatu/instrumentálu s walkem), entertainent (pobavení diváka), stylu, koordinaci walku s pohybem rukou a flow, která dovoluje zastavení walku na beat. V Crip walku se upřednostňuje dělání velkého počtu V variací, shufflů a spinů. Nikdy se však nedělají heeltoes na rozdíl od dalších dvou stylů ve kterých se upřednostňují.

Crown walk je dalším stylem ze skupiny C-walku. V Crown walk se užívá rychlost a tempo Crip walku s kroky a variacemi Clown walku. Crown walk vypadá čistší než Clown walk. Pro Crown Walk je specifická hudba jako u Crip walku, tudíž West Coast. Mezi nejznámější představitele patří: Gagong Pinoy , K-OZ , Snem , Deadly Gee a další.
Clown walk je posledním stylem C-walku. Je to nejrozšířenější styl v dnešní době. Clown walk závisí na rychlejším tempu a agresivnějším stylu. Používají se jiné kroky než v Crip walku. Clown walk se dá dělat skoro na každý hip-hopový song, kde beat songy má rychlejší tempo. Asi nejznámější clowneři jsou : Fafaneoo (Česká Republika) , Lincolnn (Česká republika), C-tiger (Česká Republika), Seven (Rusko), MXD (Francie), Gosu ( Británie ), Viet JR, OlrickX a bLu tearHz.

..já tak rád trsám trsám

6. května 2011 v 12:09 | Dephoe
..můj uplně první c-walk

...druhé video asi po měsíci

...třetí video po dalsim měsíci
...čtvrté a poslední video zatím....

Stáří všech videjí se datuje na rok 2009, od té doby žádný pokrok ci dokumentace. Prostor ku sebevyjádření dostaly jine a dalsi prostredky ktere presentuji tez na svem blogu. Ac jsem C-WALK hodil taktrochu stranou, tak porad tu a tam zajdu trsnout, avsak uz to neni tak aktivní.
 
 

Reklama