Budoucností je minulost v přítomnosti.

29. května 2011 v 16:20 | Dephoe |  Témata ®
Předem se omlouvám za přílišné opakování určitých tří slov, které nebylo možno nahradit z důvodů vyšší přehlednosti v mé myšlence, kterou jsem chtěl rozvíjet netradičně. Sic to mnohé asi dovede ku zmatenosti.

Jak už to bývá, tak všem minulým událostem předcházela budoucnost. Cokoli co prozivame zapricinenim minulosti a následné realizace budoucnosti je přítomnost která má ale jen funkci pomyslného voru přez řeku. Budoucnost nejenze ovlivnuje přítomnost a potencionálí přístup k ní, ona ovlivňuje i samotnou minulost. Budoucností je minulost v přítomnosti.
Přítomnost vytváří minulost, a ta zas tvoří budoucnost.
Lidé především čerpají z minulosti, jež jim dává moznost ohlednuti ku nezdarilim smerum vpřed a ponaucenim se z nich. Avsak nic defakto nejde kupredu, nybrž prítomnost je jako brána mezi svety minulosti a budoucnosti. Je to "bod mrazu" na kterem stojime porad, ackoli zijeme v iluzy pohybu.
Když se nořím takto složitě hlouběji a hlouběji, začíná býti zřetelnější jedno dno. Jeden svět co ladíme ku obrazu svému zjednodušením v jeho chápání, jelikož je nepředstavitelně složitý. V neposlední řadě je toto fázování časů pro člověka přehlednější ku lepší funkčnosti života a orientaci. Ale vše má svůj cyklus, který se opakuje, má svůj řád a rovnováhu.

Otázky na Vás:
1.
Soucasne s námi ted existuje na vzdálené planete také "inteligentní" druh. Avsak nez-li bychom k němu v budoucnu doleteli, tak by jejich "civilizace" byla už dávno vyhynulá. Cili je tedy pritomnost minulostí bez budoucnosti zároveň?

2.
Je život jeden velký kruh, v němž chodíme pořád dokola s pocitem že jdem vpřed ? Už ošlapané místa procházíme znovu a znovu, aniž si to uvědomujeme? Zanecháváme na každém kroku jistou energii, kterou v kruhu na tom samém místě opět potkáme?

3.
Existuje budoucnost?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krabička Krabička | Web | 29. května 2011 v 18:34 | Reagovat

1. připomíná mi to koukání na hvězdy, které už dávno vyhasly - jen si to třeba užít. odpovědět nedokážu :))

2 trochu. jako kresba. začneš obrysama a správně vypadající čáru obtáhneš znova, až se člověk dostane k tomu nejsprávnějšímu možnému výsledku

3. ted tu byla...

jinak moc pěkné počtení, ostatně jako vždy :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama